نهالستان اروم نهال با جدید ترین متد روز دنیا آماده ی ارائه ی بهترین خدمات به شما عزیزان در سراسر کشور می باشد . جهت اطلاع از مشخصات انواع نهال بادام و آموزش کاشت نهال بادام همچنین احداث باغ  و دیدن عکس های بیشتر و همچنین نحوه هرس نهال و آشنایی کلی نحوه خرید  نهال بادام با ما از طریق شماره تماس های درج شده در زیر تماس حاصل فرمایید . 09120454526- 09120454527

بادام فرانیس 435

نهال بادام خیلی دیرگل فرانیس یکی از بهترین ارقام اصلاح شده و عالی محسوب می شود که منشا آن کشور فرانسه هست   بادام فوق داری پوست کاغذی با شصت درصد مغز می باشد ، متوسط عملکرد این بادام حدود 4 تن در هکتار می باشد و برای تمام مناطق کشور که مشکل سرمای بهاره دارند ، پیشنهاد می شود.

بادام مامایی

نهال بادام مامایی از ارقام تجاری متوسط گل برای مناطقی که سرمای بهاره ندارند پیشنهاد می شود . مغز بادام مامایی دارای کیفیت بسیار خوب و صادراتی می باشد ، این رقم در مناطق شهرکرد و سامان کشت بیشتر از سایر مناطق ایران کشت می شود . پوست آن بو صورت سخت و سنگی می باشد .

بادام کاغذی محلی

بادام کاغذی محلی از ارقام بومی ایران می باشد و برای مناطقی که سرمای بهاره دارند پیشنهاد می شود ، پوست آن به صورت کاغذی و عملکرد آن در حدود 2 تن در هکتار می باشد ، بادام پوست کاغذی محلی نیاز به گرده افشان دارد . و از ارقام سفید ایرانی یا ربیع جهت گرده افشانی استفاده می شود .

بادام شکوفه

بادام دیرگل شکوفه از ارقام خیلی دیرگل ایرانی محسوب می شود و پوست آن به صورت کاغذی می باشد ، میوه بادام شکوفه شباهت زیادی به ارقام اسکندر و فرانیس دارد و از بادام یلدا یا فرانیس جهت گرده افشانی آن استفاده می شود ، بادام شکوفه برای مناطقی که سرمای بهاره دارند پیشنهاد می شود .

بادام تونو

نهال بادام دیرگل تونو منشا ایتالیایی دارد و جز ارقام پوست سنگی محسوب می شود . بادام تونو نیاز به گرده افشان ندارد و جز ارقام خودبارور می باشد ، این رقم در مناطق مختلف ایران قابلیت کشت دارد مخصوصا مناطقی که سرمای بهاره دارند ، متوسط عملکرد در حدود 6 الی 7 تن می باشد . 

بادام اسکندر

بادام دیرگل اسکندر از ارقام دیرگل و تجاری محسوب می شود ، میوه آن به صورت پوست کاغذی می باشد و شباهت زیادی به رقم قرانیس و شکوفه دارد ، بادام اسکندر قابلیت کشت در اکثر مناطق ایران علی الخصوص مناطقی که سرمای بهاره دارند پیشنهاد می شود . متوسط عملکرد 3 تن در هکتار می باشد .

بادام یلدا

بادام دیرگل یلدا از ارقام کاغذی ایرانی محسوب می شود و قابلیت کاشت در اکثر مناطق کشور که سرمای بهاره دارند پیشنهاد می شود ، بادام یلدا بیشتر به عنوان رقم گرده افشان برای فرانیس و شکوفه و سایر ارقام دیرگل استفاده می شود و متوسط عملکرد آن 2.5 تن در هکتار می باشد ، 

بادام شمشیری

بادام دیرگل شمشیری از ارقام دیرگل ایرانی محسوب می شود که بیشتر به عنوان گرده افشان جهت بادام فرانیس استفاده می شود و شباهت زیادی به بادام یلدا دارد ، پوست آن از نوع نیمه کاغذی می باشد و برای تمام مناطقی که سرمای بهاره دارند پیشنهاد می شود ، متوسط عملکرد  در حدود 2.5 تن در هکتار است .

بادام آذر AH50

نهال بادام دیرگل آذر از ارقام تجاری ایران محسوب می شود ، نسبت به بادام تونو و فرانیس کمی زود گل تر می باشد ولی عملکرد قابل توجهی در باردهی دارد . رقم بادام آذر جز ارقام نیمه سنگی محسوب می شود و عملکرد آن در حدود 5 تن در هکتار می باشد . این رقم جهت کاشت در مناطقی که سرمای بهاره کم دارن پیشنهاد می شود .

بادام فراگنس – بادام شاهرودی

بادام دیرگل فراگنس از ارقام تجاری فرانسوی محسوب می شود که در ایران به نام بادام شاهرود مشهور هست ، پوست آن به صورت نیمه سنگی و نیاز به گرده افشان می باشد . از کلون های مختلف بادام شاهرودی می توان از از بادام شاهرود 12 ، بادام شاهرود 7 ، بادام شاهرود 13 ، بادام شاهرود 21 نام برد . 

بادام ربیع سفید

بادام سفید از ارقام نیمه کاغذی ایرانی محسوب می شود و بیشتر جهت گرده افشانی رقم مامایی استفاده می شود ، بادام ربیع برای مناطقی که سرمای بهاره ندارند پیشنهاد می شود و متوسط عملکرد آن در حدود 2.5 تن در هکتار می باشد ،و بیشتر مناطق سامان و شهرکرد کشت می شود .

بادام سهند

بادام دیرگل سهند از ارقام ایرانی محسوب می شود که پوست آن نیمه ستگی و بیشتر به عنوان گرده افشان جهت اراقم آذر و شکوفه استفاده می شود و برای اکثر مناطق ایرانی قابلیت کشت دارد ، متوس عملکرد این رقم در حدود 2.5 تن در هکتار می باشد . این بادام در منطقه آذربایجان شرقی ایستگاه تحقیقات سهند تست و آزمایش شده هست و در منطقه زیاد یافت می شود به همین دلیل به نام سهند نام گذاری شده است .

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    09120454526