سوالات متداول

آیا شما نیز سوالی دارید؟

_

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ را پیدا نکردید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.  ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

نحوه خرید از اروم نهال به چه صورت می باشد ؟

جهت خرید از مجموعه ما میتوانید با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید یا از طریق تلگرام یا واتساپ در ارتباط باشید . پس از مشاوره و دریافت لیست قیمت میتوانید نسبت به خرید محصولات به روش آنلاین یا واریز به حساب کارت بانکی مجموعه بنمایید .

آیا نهال ها ضمانت نامه کتبی دارند ؟

بله . کلیه نهال های این مجموعه دارای ضمانت اصالت نهال می باشند ، و این موضوع در انتهای فاکتور فروش نهالستان ثبت و به مشتریان عزیز تقدیم می گردد.

آیا خشیدگی نهال های مجوعه اروم نهال تضمین می شوند ؟

خیر . با توجه به حساسیت کاشت و خطاهای احتمالی از جانب مشتری در زمان کاشت امکان خشکیدن نهال امکان پذیر می باشد . قابل ذکر میباشد کارشناسان مجموعه همواره در خدمت شما عزیزان هستند تا با آموزش های لازم خطا های احتمالی را به صفر برسانند .

آیا به تمام نقاط کشور ارسال دارین ؟

بله . مجموعه اروم نهال امکان ارسال بار از طریق پایانه های اتوبوس رانی - تیپاکس و باربری امکان ارسال نهال به تمام شهرهای ایران دارد .

کرایه حمل به عهده مشتری هست یا خریدار ؟

تحویل نهال از درب نهالستان می باشد و هزینه های بعدی حمل نقل و ارسال از درب نهالستان به عهده مشتریان عزیز می باشد .

خرید گردو ژنوتیپ
_

ارقام ژنوتیپ های برتر مشهور

معرفی چند نمونه از ژنوتیپ های برتر و مشهور ایرانی

(جهت مشاهده کلیک کنید)

خرید نهال گردو ژنوتیپ رویال

_

نکاتی که قبل از کاشت و پرورش گردو رویال باید بدانیم ؛

ابتدا به معرفی خصوصیات بارز نهال گردو ژنوتیپ رویال ؛ می پردازیم و سپس به عواملی که بستر رشد این درخت را فراهم می کند اشاره می کنیم پس لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

یکی از درختان سودآور که قابلیت کاشت در اکثر مناطق ایران رو دارد  گردوی رویال ، می باشد که علاوه بر ارزش اقتصادی که دارد، خواص بی نظیری هم برای مغز گردو آن بیان شده است. بسیاری از باغداران زمین های بزرگ کشاورزی خود را به کاشت نهال گردوی پیوندی رویال ، اختصاص داده اند. لازم به ذکر است که کاشت و پرورش درختان گردو نیازمند دانستن نکاتی می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.
گردو رویال چیست:
نهال گردو ژنوتیپ به گردوهایی گفته میشود که طی مرور زمان و انجام گرده افشانی های مختلف  و طی اصلاحات ژنتیکی طبیعی که به روی آن صورت گرفته است و  توانسته در چند سال اخیر بازار بسیار زیادی را جذب خود نماید. این گردو مناسب مناطق مختلف ایران از نیمه گرم  تا معتدل و سردسیری می باشد و معمولا با گذشت 5 الی 8 سال پس از کاشت به باردهی اقتصادی می رسد.
نهال گردو ژنوتیپ در گذشته بسیار مورد آزمایش های متعدد قرار گرفت تا بتوانند از بین تنوع گونه های این رقم بهترین و سازگارترین آن را برای کاشت و تکثیر انتخاب کنند،سپس بعد از نتایج آزمایش ها مشخص شد برخی نمونه های گردو ژنوتیپ از نمونه های بسیار خوب و پربازده می باشد پس همان نوع را برای کشت انتخاب کردند. از جمله این ژنوتیپ های می توان به گردو رویال ، گردو پیوندی رویال ، عکس گردو رویال ، گردو خوشه ای رویال  ، گردو مشخصات گردو رویال   غیره رو نام برد . قطعا خریداران باید قبل از خرید نهال گردو ابتدا اطلاعات مفیدی در خصوص تنوع نژاد های مختلف گردو کسب کنند تا بتوانند نهالی را انتخاب کنند که به لحاظ ویژگی و خصوصیات با شرایط اقلیمی منطقه سازگاری داشته باشد.

دیگر مشخصات نهال گردو ژنوتیپ پیوندی رویال:
کیفیت مغز میوه نهال گردو ژنوتیپ رویال ؛ کیفیت بسیار خوبی دارد و بازدهی آن نیز بالاست به طوری که این روند هر ساله افزایش پیدا کرده و از سال پنجم باردهی آن اقتصادی تر می شود.

اینکه اشاره شد مقاومت این گردوی ژنوتیپ، به سرما زمستان خوب می باشد می باشد به این معنا نیست که سرما آسیبی به این نهال وارد نمی کند بلکه باغداران باید توجه داشته باشند نهال گردو ژنوتیپ، در سرمای خیلی شدید آسیب جدی میبیند به همین دلیل توصیه می شود حتما میزان سرمای زمستان را در نظر بگیرند سپس اقدام به خرید نهال گردو داشته باشند.

میزان مغز گردو ژنوتیپ نسبت به پوست آن نصف می باشد. شکل ظاهری مغز گردو ژنوتیپ پوستی صاف و حالتی کشیده دارد،مغز این رقم سفید و طعم خوبی دارد.

خصوصیات مغز گردوی ژنوتیپ:
پوست گردو ژنوتیپ نازک تر از دیگر انواع می باشد اما نمی توان گفت پوست آن کاغذی است بلکه به راحتی از مغز قابل جدا شدن است.
مغز گردو ژنوتیپ، به دلیل خواص بالا غالبا در سبد رژیم غذایی افراد جایگاه والایی دارد.
لازم به ذکر است که ژنوتیپ مصرف خوراکی دارد که ممکن است از آن در تهیه کیک و شیرینی پزی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
عمر درخت گردو ژنوتیپ برتر:
درختان  گردو ژنوتیپ رقمی پایه کوتاه است و همانطور که اشاره شد گستردگی قابل توجه ای ندارد که به همین علت عمر مفید آن در حدود 50 تا 100 سال برآورد می شود. یکی دیگر از ویژگی های این نوع نژاد این است که شما به راحتی می توانید محصول آن را برداشت کنید زیرا این رقم ارتفاع چندانی ندارد.

همچنین درختانی که ارتفاع زیادی ندارند باردهی بهتری نسبت به درختان مرتفع دارند به همین دلیل نهال گردو ژنوتیپ برتر، از ارقام پر محصول بوده و آن را می توان در دسته ارقام اقتصادی قرار داد که هر ساله بار آن افزایش پیدا می کند. همچنین باید اشاره نمود گردو ژنوتیپ در مقایسه با گونه های خارجی بازدهی بهتری دارد.

آنچه لازم است از خاک، فاصله و آبیاری نهال گردو ژنوتیپ رعایت شود:
باغداران به دلیل بازدهی و عملکرد مناسب این رقم نسبت به کاشت آن اقدام می کنند. که لازم است حتما نکات مهمی را از زمان کاشت تا برداشت رعایت کنند تا نتیجه و عملکرد مناسب را به دست آورند.

خاک های سفت و بسیار مرطوب برای کاشت نهال های گردو ژنوتیپ، مناسب نیست بلکه خاک های سبک و خنک بستر مناسبی را برای رشد این رقم فراهم می کند.
همچنین برای عملکرد بهتر خاک می توانید قبل از کاشت و در زمان شخم مقداری کود حیوانی را با خاک آغشته کنید سپس نهال گردو ژنوتیپ؛ را در آن بکارید.
یکی دیگر از نکات مهم توجه به فاصله مناسب بین دو درخت می باشد و رعایت فاصله برای این رقم از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که گردو ژنوتیپ در زمان رشد گستردگی ای شبیه به چتر دارد. در خصوص آبیاری نهال گردو ژنوتیپ؛ شما باید به شرایط اقلیمی منطقه کاشت توجه کنید، چنانچه منطقه گرمی دارید توصیه می شود در فصل تابستان چند روز یکبار نسبت به آبیاری نهال های خود اقدام کنید.
اما کودهی گردو ژنوتیپ بهتر است چگونه صورت پذیرد:
در خصوص کوددهی درخت گردو باید اشاره کرد این مسئله بسیار اهمیت دارد به طوری که چنانچه عناصر مهم و حیاتی برای رشد نهال فراهم نباشد ممکن است رشد متوقف شده یا روند کندی داشته باشد، به همین دلیل توصیه می شود باغداران با آنالیز خاک، فقیر و غنی بودن آن را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند نسبت به تغذیه مناسب آن اقدام کنند.

آزمایش و آنالیز خاک به شما کمک می کند آنچه را که نیاز خاک است برای تغذیه در نظر بگیرید. در خصوص هرس درخت گردو نیز باید اشاره کرد این اقدام به حذف شاخه های زائد و رشد جوانه های جدید کمک می کند.

اما می توانید در 90 درصد مواقع از کودهای پوسیده ی دامی یا حیوانی استفاده کنید زیرا سرشار از املاح معدنی برای گیاه نهال گردو ژنوتیپ می باشد.

مراحل و زمان برداشت مغز گردو ژنوتیپ برتر:
برداشت گردو ژنوتیپ برتر؛ غالبا فصل تابستان و شهریور می باشد که ممکن است به دلیل شرایط جغرافیایی زمان آن در هر منطقه کمی تفاوت داشته باشد. در زمان برداشت باید توجه داشته باشید این رقم به دلیل پوست نازک حساسیت بالایی داشته و نیاز به توجه بیشتری دارد. اما بعد از برداشت، زمان پوست گیری و خشک کردن آن می رسد که بهتر است توجه داشته باشید محصول بعد از برداشت زیاد در پوست نماند زیرا سیاهی پوست به مغز آن نیز می رسد و از کیفیت آن می کاهد.

استعلام قیمت نهال گردو رویال  و نحوه ی ثبت سفارش:
در زمان قدیم، خرید نهال گردو رویال  به صورت حضوری انجام می شد که علاوه بر صرف زمان و هزینه برای حمل و نقل، تاثیری هم در قیمت تمام شده برای شما اتفاق نمی افتاد. اما با گذشت زمان نهالستان ها هم از فروش آنلاین غافل نمانند و اکنون شما می توانید تنها با یک تماس با نهالستان تخصصی اروم نهال  اقدام به استعلام قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر، کرده و سپس جهت تمایل اقدام به خرید آن نمایید. لازم به ذکر است فروش تمامی ارقام در نهالستان اروم نهال  با ضمانت اصالت و فاکتور رسمی و  گواهی بهداشت صورت می پذیرد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    09120454526